Ana Sayfa / Kurumsal / Hakkımızda

Hakkımızda

ERK Patent sınai değeri olan yaratıcı fikirlerin zenginleştirilmesi ve hukuk temelinde korunma altına alınması için kalıcı, profesyonel ve ekonomik çözümler üreten bir danışmalık ve vekillik şirketidir. Erk Patent in profesyonel danışmanlık alanı marka, patent ve tasarım tescili haklarının hukuki zemin esas alınarak, ulusal ve uluslararası her aşamada elde edilmesi için tescil öncesi, tescil süreci, tescil sonrası süreçler ile tüm bu hizmetlere ilişkin hukuki zemin esaslı portföylerin yönetimini kapsar.

Fikri ve Sınai hakların etkin koruması için Fikri ve Sınai hakların her aşamasında tescili, üçüncü kişiler adına yapılan başvurularının takip edilmesi ve öncelikli hak sahipleri adına raporlanması, rakiplerin izlenmesi ve başvuru sahibi adına hakların hukuki süreçlerden önce Türk Patent ve Marka Kurumu önünde savunulması, temini ve muhafaza edilmesi için bütünleşik hizmet anlayışı ile hareket etmeyi öncelikli olarak benimsemiştir. Aynı zamanda uluslararası tescilde, bağımsız ya da toplu tescil sistemlerinden yararlanarak etkin koruma ve hakların tescili için ülkeler, uluslararası otoriteler, Wipo, Avrupa Patent Ofisi nazarında doğrudan işlem yapmaya yetkili Avukatlar, Patent ve Marka Vekilleri aracılığıyla başvuru sahiplerini temsil etmektedir.

Ticari yaşamı boyunca, onlarca ulusal ve uluslararası tanınmış markaya danışmanlık veren Erk Patent, bu süreçte sürekli geliştirilen uluslararası standartlarda kendi oluşturduğu yazılım ve sistem alt yapısı ile konusunda uzman Avukatlar, Kimya, Elektronik ve Makina Mühendislerden oluşan lisans ve lisansüstü eğitim almış Marka ve Patent Vekilleri ile yeni ama yaratıcı fikirlerinizin koruma altına alınmasında butik çözümler üretmeyi amaç edinmiştir.

Yaratıcı fikirlerin sıradanlıktan uzaklaştırdığı ve yaşamımıza önemli değerler kattığı günümüz dünyasında, Erk Patent şirketi ulusal ve uluslararası tüm otoriteler nazarında, Fikri ve Sınai hakların korunması ve bağlı tüm danışmanlık hizmetlerinde, 20 yıllık sektör tecrübesi ve de butik hizmet anlayışı ile hareket eder. Hak sahiplerinin ticari konumu, gelişme ve büyüme hedefine bağlı olarak, gizlilik prensibinden hiçbir şekilde ödün vermeden, en doğru koruma yöntemlerinin ve stratejilerin belirlenmesi için profesyonel ve alternatif çözümler üretir.

Erk Patent yeni ve yaratıcı fikirlerinizi önemseyen, teşvik eden, eğitime önem veren, Sınai Haklar alanında bilinci arttırmak için bilgiyi paylaşan, analiz eden, yorumlayan, uygulayan, hakların tesisi ve koruma altına alınması bakımından tüm tedbirleri alarak ulusal ve uluslararası paydaşları ile etkin ve ekonomik çözümler üretmeyi hedef olarak benimsemiştir.